GRA NA FLECIE

Są takie instrumenty, które nadają się do grania jednego lub dwóch gatunków muzycznych, ale jeżeli lubimy różnorodność, wówczas warto wybierać instrumenty takie jak gitara, keyboard czy flet. Ten ostatni to nie pomyłka, ponieważ flet to nie tylko jazz, ale także pop, rock, country, muzyka klasyczna lub akustyczna. Flet jest bardzo uniwersalnym instrumentem, ponieważ mamy duży wpływ na jego brzmienie. Przed wyborem odpowiedniego instrumentu, powinniśmy zwrócić uwagę na materiały z których jest on wykonany, cenę, markę oraz rodzaj, ponieważ flety dzielą się na proste i poprzeczne.

Gra na flecie polega na zadęciu w niego i zasłonięciu odpowiedniego otworu. Granie pierwszych dźwięków wygląda najczęściej tak, że zakrywamy tylko jeden z otworów, jednak z
czasem gdy nabierzemy nieco doświadczenia, zaczniemy płynnie przechodzić z dźwięku na dźwięk i z chwytu na chwyt. Chwyty na flet polegają na zakryciu kilku otworów jednocześnie, dzięki czemu możemy uzyskać brzmienie znacznie bardziej bogate niż podczas zakrycia tylko jednego otworu.

Początki gry na każdym instrumencie potrafią przysporzyć wielu trudności, a gra na flecie nie jest tu wyjątkiem, jednak warto zacisnąć zęby i poświęcić temu instrumentowi więcej uwagi, ponieważ umiejętność gry na nim rekompensuje wszelki trud.