News

Moog Matriarch i Moog Grandmother w czerni!

Syntezatory Matriarch i Grandmother w czarnej wersji kolorystycznej to hołd dla ponadczasowej estetyki starszych systemów modularnych marki Moog.

Czerń odzwierciedla idealną równowagę między klasyką i nowoczesnością. Łączy historię wczesnych systemów modularnych Mooga ze współczesnymi zaawansowanymi maszynami do kreatywnego projektowania dźwięku, jakimi są bezsprzecznie Matriarch i Grandmother.

Do klasycznych modularnych syntezatorów Mooga, zaprojektowanych przez Boba Mooga w latach 60. i 70., bezpośrednio nawiązują zastosowane w syntezatorze Grandmother obwody i pogłos sprężynowy. Dzięki postępowi elektroniki moc i bogactwo dźwięku wydobywającego się z tego niedużego syntezatora tworzą brzmieniowy wachlarz kolorów o niezmierzonej urodzie.

Matriarch jest twórczym rozwinięciem semimodularnego konceptu, jaki sprawdził się w syntezatorze Grandmother. Matriarch brzmi potężnie i kremowo. Jego oscylatory brzmią tak tłusto, że czasem wystarczy jeden, żeby uzyskać poszukiwany efekt. Dzięki niezwykle rozbudowanym możliwościom łączenia modułów trudno znaleźć kombinację niemożliwą do zrealizowania.

Oba syntezatory w ciemnej wersji kolorystycznej tworzą zupełnie nowy styl, który jednocześnie jest mocno osadzony w tradycji i równie mocno nawiązuje do innowacji