News

Nowy czy używany sprzęt muzyczny?

Wszyscy wiedzą, że w olbrzymiej większości przypadków przedmioty używane są tańsze od nowych. Dotyczy to także instrumentów muzycznych poza nielicznymi, kolekcjonerskimi wyjątkami. Dobrodziejstwem naszych czasów jest Internet. Dzięki niemu można znaleźć niemalże wszystko. Dzięki niemu tym samym można umieścić ogłoszenia kupna i sprzedaży. Instrumenty przez Internet sprzedają sklepy muzyczne i osoby fizyczne. Najważniejszym pytaniem jest czy kupić instrument nowy, a może używany. Istnieją zalety i wady obu rozwiązań.

Nowe a używane

Co daje zakup nowego instrumentu? Niestety prawdą jest, że nigdy nie udaje się odsprzedać kupionej rzeczy po cenie nowej. Z używanymi instrumentami jest inaczej. W większości przypadków uda się sprzedać gitarę po tej samej cenie po jakiej się ją kupiło jako używaną. Czasem można nawet na tym zarobić.

W cenę sprzętu nowego wlicza się gwarancja. Jeśli coś się stanie ze sprzętem używanym, który najczęściej jest sprzedawany jako pogwarancyjny, można liczyć jedynie na odpłatne usługi lutnicze. Poza tym w przypadku sprzętu nowego mamy całkowitą pewność tego, że kupujemy go dokładnie takim, jaki wyszedł z fabryki lub pracowni lutniczej. Czołowe marki produkujące gitary elektryczne oferują gitary już ustawione i gotowe do grania. W przypadku sprzętu używanego może się okazać, że potrzebna jest korekta lutnika. Nie można też zaprzeczyć, że w przypadku taniego sprzętu nowego także gitara może być nieustawiona, wszystko zależy od polityki danego producenta. Z drugiej strony gitary używane można kupić już ciekawie zmodyfikowane, co nie jest możliwe w przypadku kupna ich w ten sposób jako nowe.

Temat ten rozwijany jest pod linkiem: http://gitarzysci.pl/nowka-czy-uzywka-t23138.html na forum gitarzysci.pl, forum zawierającym mnóstwo ciekawych informacji odnośnie wyboru gitary i sprzętu gitarowego, technik gry oraz zagadnień ogólnomuzycznych.